Pod jarosławskim starym miastem ciągnie się największa w Polsce sieć komór i podziemnych korytarzy, które od XVI w. służyły do składowania towarów, podczas słynnych w całej Europie jarmarków jarosławskich.
Obecnie część jarosławskich piwnic zaadaptowano na dwie trasy turystyczne.
Podziemne Przejście Turystyczne mieści się w piwnicach trzech kupieckich kamienic – Orsettich, Attavantich i Gruszewiczów. Ta w pełni zaaranżowana trasa wprowadza zwiedzających w klimat XVI/XVII-wiecznego Jarosławia – jego bogactwa i różnorodności. Ogromna ilość urządzeń multimedialnych sprawia, że zwiedzanie jest prawdziwą przygodą, podczas której można m.in. wypalić gliniane naczynie lub odbyć niezapomnianą podróż w dół Sanu i Wisły.
Warto zwiedzić także Podziemną Trasę Turystyczną im. Feliksa Zalewskiego, która znajduje się we wschodniej części rynku, pod numerem 14 – w najlepiej zachowanej kamienicy typu jarosławskiego. Trasa została oddana do użytku zwiedzających już w 1984 roku. Komory i chodniki wchodzące w jej skład położone są na różnych głębokościach, a ich łączna długość wynosi 150 metrów.
Więcej informacji: www.jaroslaw.pl
Zobacz wideo:
Zobacz na mapie:
Źródło informacji: ckip.jaroslaw.pl Źródło zdjęcia ilustracyjnego: Podkarpackie.Travel
You must be logged in to post a comment Login