FOKARIUM
Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego to jedyna tego typu placówka, dlatego też skupia w gronie naukowców najważniejszych specjalistów z całej Polski.
MUZEUM RYBOŁÓWSTWA
Muzeum Rybołówstwa w Helu jest oddziałem Centralnego Muzeum Morskiego. Siedziba mieści się w poewangelickim kościele pw. św. Piotra i Pawła, który wzniesiony został jeszcze w średniowieczu.
PORT RYBACKI I JACHTOWY
Rybacki port w Helu znajduje się w najbardziej atrakcyjnym turystycznie miejscu w mieście. W sąsiedztwie zlokalizowany jest port jachtowy z fantazyjnym budynkiem zwanym „helskim jajkiem”, w którym mieści się restauracja i punkt informacji turystycznej.
UL. WIEJSKA
Na Półwyspie Helskim, po dziś dzień znajdują się tradycyjne rybackie domy mieszkalne – chëcze. Zlokalizowane są one przy głównej ulicy Helu – ulicy Wiejskiej. Są to niewysokie, bielone domki, których powstanie datuje się na I połowę XIX wieku.
LATARNIA MORSKA
Czy wiesz, że Latarnie morskie w Helu funkcjonowały od średniowiecza? Było to niebezpieczne miejsce na trasie do portu gdańskiego, ze względu na licznie występujące w tym rejonie mielizny.
FORTYFIKACJE HELSKIE
Historia udostępnienia helskich militariów dla turystów zaczęła się niedawno. 17 stycznia 2006 roku miasto Hel przekazało dwa poniemieckie żelbetowe bunkry (stanowisko armaty 406mm – B2 oraz wieżę kierowania ogniem).
Zobacz wideo:
Zobacz na mapie:
Źródło informacji: Pomorskie.Travel Źródło zdjęcia ilustracyjnego: pixabay.com / Creative Commons
You must be logged in to post a comment Login