Szlak rowerowy gorących źródeł stanowi pętlę, obejmującą Łódź, Aleksandrów Łódzki, Dalików, Poddębice, Uniejów, Siedlątków, Pęczniew, Zadzim, Lutomiersk i Konstantynów Łódzki.
Prowadzi przez okolice interesujące pod względem historycznym i atrakcyjne przyrodniczo. Gorące Źródła to oczywiście historyczny Uniejów, gdzie z leczniczych właściwości wód geotermalnych korzysta coraz więcej kuracjuszy i turystów. Uniejowskie termy stały się jedną z największych atrakcji województwa. Miasto jest też znane z pięknego zamku o bogatej przeszłości, otoczonego parkiem oraz zabytkowego kościoła z grobowcem bł. Bogumiła oraz wioski indiańskiej i skansenu.
Na turystów czekają Aleksandrów i Konstantynów. W czasach błyskawicznego rozwoju przemysłu tekstylnego i włókienniczego w regionie były to gospodarcze satelity Łodzi, noszące nazwy od imion członków rodziny carskiej. Łódź to osobny rozdział i warto zatrzymać się w niej kilka dni, aby zwiedzić największy w Europie cmentarz żydowski, fabrykanckie pałace z czasów „Ziemi obiecanej”, słynne w całej Europie centrum handlowo-rozrywkowe Manufaktura, a także ZOO, Ogród Botaniczny i aquapark Fala. Historyczny Lutomiersk to liczne ślady osadnictwa nad Nerem, a dzisiaj w miejscu dawnego zamku znajduje się zespół klasztorny. W Zygrach atrakcją jest wieża telewizyjna oraz klasycystyczny kościół. Obok w miejscowości Byki znajduje się kapliczka, w miejscu grobu powstańców 1863 r., poświęcona poległym w wojnach i powstaniach. W Zadzimiu przykuwa uwagę kościół oraz park podworski. Zbiornik Jeziorsko to ulubione miejsce wypoczynku oraz uprawiania sportów wodnych. Warto zwiedzić tamę, która spiętrza zbiornik, obserwować ptaki w rezerwacie ornitologicznym i spojrzeć na klify ciągnące się w okolicy Brodni oraz Popowa, czy odwiedzić kościół w Siedlątkowie znany z obrazu Matki Boskiej, słynącego cudami.
Źródło informacji: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Źródło zdjęcia ilustracyjnego: pixabay.com / Creative Commons